Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Serwery Proxy

Wczorajsza wiadomość naniesieniu przez przeglądarkę Opera „darmowego VPNa dla wszystkich” brzmiała trochę zbyt dobrze by mogła być prawdziwa. Posiadamy już wyniki pierwszych testów i nie są one do końca pozytywne. Przyspieszajš działanie sieci Przez okreœlony okres buforujš (zapisujš) strony odwiedzone przez użytkowników komputerów po danej sieci. Gdy pecet zgłasza żšdanie pobrania strony www, która jest już zapisana w serwerze proxy, serwer wysyła tę stronę miast ponownie jš pobierać spośród oryginalnego serwisu. Takie rozwišzanie przyspiesza dostęp do treœci internetowych.
Pragnę również nadmienić, że przygotowaniem technicznym serwisu, jak również całego systemu sprawdzającego proxy zajeła się firma HTTP 200 usługi INFORMATYKĄ - Dariusz Janicki (nick forum Mion). Myślę, iż ten fakt gwarantuje niezawodne i precyzyjne działanie układu.
Pobieżny test wykazał, że powinno być możliwe użycie MIME-Proxy również w charakterze konwertera dla klientów IRC, które nie obsługują natywnie ISO-8859-2 czy też UTF-8. Ustawienie możiwe jest jedynie dla całego serwera (ale można skonfigurować dwa rozmaite aliasy dla serwera, jeden dla kanałów używających unikodu, a drugi dla kanałów używających ISO), program nie obsługuje też autodetekcji unikod/ 8-bit.
Aby jeszcze bardziej uprościć sposób korzystania z systemu, domyślna strona została przeprojektowana tak, aby zawierała wyłącznie konieczne elementy. Zmianie podlegała jednak nie tylko strona wizualna. ISL Conference 4. 3 działa dużo lepiej też na urządzeniach mobilnych.
Jeśli wyczyszczenie ciasteczek i pamięci podręcznej Firefoksa nie pomoże, świadczy to prawdopodobne problemie z samą stroną. W tym sytuacji musisz po prostu poczekać, aż zostanie to zreperowane. Na dużych witrynach, jak Twitter lub Facebook, może to zająć zaledwie kilka minut.
Opera nie ma tu potrzeby wrzucania żadnych certyfikatów, ponieważ adres proxy ma zaszyty w kodzie i ufa mu z automatu. Po prostu zapytania istnieją wewnętrznie przechwytywane (jeszcze w aplikacji) i wrzucane po szyfrowany tunel. Na rejonie, zapytanie jest rozszyfrowywane, odczytywane i na jego bazie wykonywane jest nowe pytania. I tak, to wspaniały MiTM.
sudo apt-get install build-essential dpkg-devOk, otoczenie mamy już przygotowane. Konfiguracja Proxy tym momencie pora na pobranie niezbędnych zależności. Moglibyśmy każdy pęk instalować ręcznie, ale po co, skoro mamy do tegoż odpowiednie narzędzia? Wydajmy polecenie: sudo apt-get build-dep squid3Pobierze ono większość (ale nie zaakceptować wszystkie! ) zależności, które są potrzebne do właściwej kompilacji serwera pośredniczącego SQUID.
No i jest 1 duży plus tego zadania od Opery: ze świecą szukać darmowego anonimizującego proxy które się nie wlecze. A Opera już tuż przy okazji Turbo czy Opery Mini pokazała, że radzą sobie z przekazywaniem aliansu świetnie i można spokojnie strony internetowe przeglądać.
Niestety VPN coraz częściej potrzebny a mianowicie ostatnio orange, przynajmniej po transmisji komórkowej „blokuje” cda, poniekąd legalne premium/free. Blokuje zmniejszając priorytet do śmieciowego przez co każde żądanie do strony rodzi paru minutowym ładowaniem.
Sign In or Register to comment.